x !
Arkistoitu opetusohjelma 2015–2016
Selaat vanhentunutta opetusohjelmaa. Voimassa olevan opetusohjelman löydät täältä.
Korkeakouluhallinnon ja -johtamisen maisteriohjelma

Periodit

I Periodi (31.8.2015 – 18.10.2015)
III Periodi (11.1.2016 – 6.3.2016)
IV Periodi (7.3.2016 – 29.5.2016)
Syventävät opinnot
Jussi Kivistö, Vastaava opettaja
Jussi.Kivisto[ät]uta.fi
Opetus
Luento-opetus 5 tuntia
Periodit:
Opetuskieli: suomi
Lisätiedot:

Opintojakson opetus on peruutettu syyslukukaudelta 2015 vähäisen osallistujamäärän vuoksi. Opetus järjestetään seuraavan kerran syyslukukaudella 2016.

Ohjeet opintojakson itsenäiseen suoritukseen lukuvuoden 2015-2016 aikana ladataan KOHAMA-ohjelman Moodle-alustalle.


Periodi (31.8.2015 - 18.10.2015)
Syventävät opinnot [I Periodi]
Jussi Kivistö, Vastaava opettaja
Jussi.Kivisto[ät]uta.fi
Seppo Hölttä, Opettaja
Seppo.Holtta[ät]uta.fi
Vuokko Kohtamäki, Opettaja
Vuokko.Kohtamaki[ät]uta.fi
Opetus
Seminaari 30 tuntia
Ti 19.1.2016 klo 16.00-19.00, A4014
To 11.2.2016 klo 16.00-19.00, A4014
Ma 21.3.2016 klo 16.00-19.00, A4014
Ke 13.4.2016 klo 16.00-19.00, A4014
Periodit: I II III IV
Opetuskieli: suomi
Periodi (11.1.2016 - 6.3.2016)
Syventävät opinnot [III Periodi]

Vieraalla kielellä annettava opetus [III Periodi]

Seppo Hölttä, Teacher responsible
Seppo.Holtta[ät]uta.fi
Jussi Kivistö, Teacher
Jussi.Kivisto[ät]uta.fi
Teaching
14-Jan-2016 – 15-Mar-2016
Lectures 30 hours
Thu 14-Jan-2016 at 10-13, LINNA K108
Wed 20-Jan-2016 at 10-13, PÄÄT C7
Wed 20-Jan-2016 at 14-16, PÄÄT C7
Fri 22-Jan-2016 at 10-13, LINNA K109
Wed 27-Jan-2016 at 12-15, LINNA K113, NB: This was re-scheduled from 3.2.
Wed 10-Feb-2016 at 11-18, PÄÄT C8
Tue 16-Feb-2016 at 10-12, LINNA K110
Wed 17-Feb-2016 at 10-13, PÄÄT A2a
Wed 24-Feb-2016 at 10-14, LINNA K108
Thu 3-Mar-2016 at 12-15, PinniB 3116
Independent work 95 hours
Periods: III
Language of instruction: English
Further information:

Note! MARIHE courses are available only for MARIHE and KOHAMA students.

NB: Seppo Hölttä's opening lecture on 14 January 2016 added (3 November)!

Yuzhuo Cai, Teacher responsible
Yuzhuo.Cai[ät]uta.fi
Teaching
11-Jan-2016 – 20-Mar-2016
Lectures 20 hours
Mon 11-Jan-2016 at 14-15, Linna K109, Yuzhuo Cai
Wed 27-Jan-2016 at 9-12, Pinni A3103, James Fairweather
Thu 11-Feb-2016 at 10-14, Pinni B4116, Jussi Kivistö & Yuzhuo Cai
Fri 12-Feb-2016 at 9-12, Main Building A07, Elias Pekkola
Thu 18-Feb-2016 at 10-14, Linna K113, Mika Kautonen
Fri 19-Feb-2016 at 10-16, Linna K113, Charlie Mathies
Wed 2-Mar-2016 at 9-15, Linna K108, Yuzhuo Cai
Group work 70 hours
Independent work 35 hours
Periods: III
Language of instruction: English
Further information:

Note! MARIHE courses are available only for MARIHE and KOHAMA students.

Yuzhuo Cai, Teacher responsible
Yuzhuo.Cai[ät]uta.fi
Teaching
11-Jan-2016 – 29-Feb-2016
Lectures 25 hours
Mon 11-Jan-2016 at 10-14, Linna K109, Yuzhuo Cai
Fri 15-Jan-2016 at 10-16, Online teaching
Mon 18-Jan-2016 at 10-14, Linna K108, Yuzhuo Cai
Mon 1-Feb-2016 at 10-14, Linna K108, Jussi Kivistö
Mon 8-Feb-2016 at 10-14, Linna K108, Yohannes Mehari
Mon 29-Feb-2016 at 10-15, Linna K109, Yuzhuo Cai
Independent work 92 hours
Seminar 8 hours
Mon 25-Jan-2016 at 10-14, Linna K108, Literature seminar
Tue 26-Jan-2016 at 10-14, Linna K108 (from 10-12) AND Linna K107 (12-14), Literature seminar
Periods: III
Language of instruction: English
Further information:

Note! MARIHE courses are available only for MARIHE and KOHAMA students.

Periodi (7.3.2016 - 29.5.2016)
Syventävät opinnot [IV Periodi]

Vieraalla kielellä annettava opetus [IV Periodi]

Jussi Kivistö, Teacher responsible
Jussi.Kivisto[ät]uta.fi
Teaching
9-Mar-2016 – 2-May-2016
Lectures 25 hours
Wed 9-Mar-2016 at 10-14, PinniA 3107, NB: Lecture cancelled!
Mon 14-Mar-2016 at 12-16, Pinni B 4117, Opening lecture transferred from 9.3.
Wed 16-Mar-2016 at 12-16, PinniA 3107, Klo 14-16 PinniA 3111
Wed 30-Mar-2016 at 10-14, PÄÄT A31
Mon 4-Apr-2016 at 10-13, PÄÄT A31
Tue 12-Apr-2016 at 13-16, LINNA K108
Tue 12-Apr-2016 at 17-19, LINNA K108
Wed 13-Apr-2016 at 9-14, PÄÄT C5
Group work 100 hours
Periods: IV
Language of instruction: English
Further information:

Note! MARIHE courses are available only for MARIHE and KOHAMA students.

Seppo Hölttä, Teacher responsible
Seppo.Holtta[ät]uta.fi
Jussi Kivistö, Teacher responsible
Jussi.Kivisto[ät]uta.fi
Teaching
8-Mar-2016 – 3-May-2016
Lectures 25 hours
Tue 8-Mar-2016 - 19-Apr-2016 weekly at 9.15-15.00, Linna K108
Exceptions:
29-Mar-2016 , ei opetusta / no teaching
12-Apr-2016 , ei opetusta / no teaching
Group work 50 hours
Independent work 50 hours
Periods: IV
Language of instruction: English
Further information:

Note! MARIHE courses are available only for MARIHE and KOHAMA students.